Dostawcy i marki

Dystrybucja Purgex

Firma Neutrex jest światowym liderem w produkcji granulatów czyszczących i jest ważnym partnerem firmy Plastoplan. Stosowanie Purgex pozwala na zmianę koloru przetwarzanego tworzywa jak u kameleona – w rekordowym tempie. Purgex™ można stosować do czyszczenia maszyn, form i narzędzi w formowaniu wtryskowym, wytłaczaniu i wytłaczaniu z rozdmuchem.

Granulaty czyszczące Purgex to gotowe mieszanki czyszczące, zawierają środek spieniający, smary wewnętrzne i modyfikatory lepkości. Można je stosować do czyszczenia wszystkich tworzyw sztucznych, począwszy od poliolefin skończywszy na tworzywach technicznych i specjalnych. Można je również stosować do czyszczenia każdej maszyny i linii produkcyjnej – wytłaczarek profili, rozdmuchu folii i butelek oraz wtryskarek. Są również bezpieczne w czyszczeniu niemal wszystkich narzędzi: polerowanych i moletowanych form, gorących kanałów i układów rozdzielających, pomp tworzywa.
Dzięki głębokiej penetracji i wysokiej mechanicznej skuteczności bardzo wydajnie i szybko usuwają zanieczyszczenia lub wcześniej przetwarzane tworzywa, a jednocześnie są łatwe do usunięcia po zakończeniu czyszczenia. Wszystkie składniki granulatów Purgex™ zostały uznane za bezpieczne (GRAS) przez amerykańską Agencję Żywności i Leków (FDA).