Sabic

Tworzywa sztuczne do zastosowań medycznych

Plastoplan Polska Sp. z o.o. (www.plastoplan.pl) wchodzi w skład powstałej w 1971 roku w Wiedniu grupy dystrybucyjnej Plastoplan, zarządzanej obecnie jako Hromatka Group Management AG z siedzibą w Aesch (Szwajcaria). Gruba funkcjonuje jako holdingiem spółek działających w 12 krajach Europy.

Dzisiaj Plastoplan jest jednym z wiodących dystrybutorów tworzyw technicznych w Europie, nadal jednak pozostaje rodzinną firmą, której siłę tworzy przede wszystkim dobrze zmotywowany zespół specjalistów czerpiących radość ze współpracy z klientami.

Jednym z kluczowych rynków dla spółek tworzących Hromatka Group jest przemysł medyczny. Na szczególną uwagę zasługują dwa kraje. Pierwszy to Szwajcaria, tradycyjnie słynąca z bardzo rozwiniętego przemysłu farmaceutycznego i produkcji zaawansowanych urządzeń medycznych i diagnostycznych. Hromatka Group jest od wielu obecny w Szwajcarii jako Lenorplastics, oferując poliolefiny, tworzywa techniczne i specjalne, wysokosprawne dla szeroko pojętych aplikacji medycznych. Z kolei Polska to rynek, w której od wielu lat przemysł tworzyw sztucznych dla ochrony zdrowia rozwija się bardzo dynamicznie.

Plastoplan Polska Sp. z o.o. dostarcza dla tych zastosowań tworzywa sztuczne z bardzo szerokiej oferty firmy SABIC®, Kraiburg-TPE i innych producentów. Najliczniejsza grupa klientów to producenci opakowań dla farmaceutyki i służby zdrowia. Są to głównie polipropyleny i polietyleny przeznaczone do formowania wtryskowego i wytłaczania z rozdmuchem. Kluczowa dla stosowania tych tworzyw jest ich zgodność z wszystkimi przepisami i wymaganiami dotyczącymi tych zastosowań, w tym European Pharmacopoeia (EP) oraz United States Pharmacopoeia (USPVI).

Istotną część produkcji medycznej stanowią wyroby medyczne. Do ich produkcji stosowane są różne tworzywa techniczne: ABS, PC/ABS, PC, PPO, POM, TPE i inne. Cechą szczególną tych tworzyw jest podatność na różne metody sterylizacji oraz szczegółowe wymagania dotyczące kontaktu ze skórą pacjenta.

Plastoplan Polska Sp. z o.o. posiada biuro w Warszawie a dostawy tworzyw realizuje w formie bezpośrednich dostaw z fabryk w Europie oraz przez dystrybucję z magazynów krajowych. Plastoplan Polska Sp. z o.o. wdrożył i stosuje system zarządzania jakością zgodny z PN-EN ISO 9001:2015.